Filtreeri

Teadlased üritavad alvarite liigirikkust taastada mükoriisaseente abil

Tartu ülikooli botaanikud viivad Saaremaal läbi ainulaadse katse, mille käigus proovitakse taastatud pärandkooslustel liigirikkust suurendada mükoriisaseente abil.

Tanel Vahter intervjuu ajalehele Saarte Hääl, loe lähemalt siit.

Tulevikus lõhnavad toiudtaimed teisiti

„Praeguseks on identifitseeritud üle 60 000 erineva terpenoidi. Nende sisaldus on peamiseks taimede lõhna mõjutavaks teguriks,“ rääkis Eesti Maaülikooli doktorant Leila Pazouki ning lisas, et lenduvaid terpenoide ei erita mitte ainult taimede lehed, vaid ka pungad, õied, viljad ja juured, loe edasi siit.

Globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed

Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets osales uuringus, mis piltlikult öeldes heidab valgust taimeteaduses seni varjus olnud teemale – kui hästi saavad taimed hakkama kasvamisega varjutingimustes. Uuringust selgus, et globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed ning andmestik vajab seetõttu üle vaatamist. Loe edasi