• EST
  • EST
  • Eng

Filtreeri

Kas porganditele lauldes hakkavad nad kiiremini kasvama?

Ülo Niinemets avaldab arvamust sellest, kas porganipeenra kõrval laulmine paneb porgandid kiiremini kasvama, loe lähemalt siit

Teadlased üritavad alvarite liigirikkust taastada mükoriisaseente abil

Tartu ülikooli botaanikud viivad Saaremaal läbi ainulaadse katse, mille käigus proovitakse taastatud pärandkooslustel liigirikkust suurendada mükoriisaseente abil.

Tanel Vahter intervjuu ajalehele Saarte Hääl, loe lähemalt siit.

Tulevikus lõhnavad toiudtaimed teisiti

„Praeguseks on identifitseeritud üle 60 000 erineva terpenoidi. Nende sisaldus on peamiseks taimede lõhna mõjutavaks teguriks,“ rääkis Eesti Maaülikooli doktorant Leila Pazouki ning lisas, et lenduvaid terpenoide ei erita mitte ainult taimede lehed, vaid ka pungad, õied, viljad ja juured, loe edasi siit.

Globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed

Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets osales uuringus, mis piltlikult öeldes heidab valgust taimeteaduses seni varjus olnud teemale – kui hästi saavad taimed hakkama kasvamisega varjutingimustes. Uuringust selgus, et globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed ning andmestik vajab seetõttu üle vaatamist. Loe edasi

Põllumajanduspoliitika ei suuda pidurdada elurikkuse hüvede kadu

Uuringust, kus oslesid tippkeskuse teadlased Tsipe Aavik ja Jaan Liira Tartu Ülikoolist, loe lähemalt siit

Leila Pazouki filosoofiadoktori väitekirja kaitsmine

Leila Pazouki filosoofiadoktori väitekirja kaitsmine 17. jaanuaril 2017 kell 13.15 tuleb ruumis Kreutzwaldi 5-2A1 kaitsmisele põllumajanduse õppekava doktorandi Leila Pazouki (CV) väitekiri “ Emission, gene regulation and function of terpenoids in tomato (Solanum lycopersicum) and yarrow (Achillea millefolium). Terpenoidide emissooni füsioloogilised ja molekulaarsed kontrollmehhanismid tomati (Solanum lycopersicum) ja h. raudrohu (Achillea millefolium) näidetel“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks põllumajanduse erialal. Doktoritöö juhendajad on professor Ülo Niinemets Oponent: Prof. Dr. Jörg-Peter Schnitzler, (German Research Center for Environmental Health)

Dissertatsiooniga saab tutvuda EMÜ ja TÜ raamatukogus.

Samuti EMÜ raamatukogu digitaalarhiivi DSpace vahendusel