• EST
  • EST
  • Eng

Filtreeri

Maaülikooli teadlased andsid panuse arukase genoomi järjestamisse

Helsingi ülikooli professorite Jarkko Salojärvi ja Jaakko Kangasjärvi juhitud teadusrühm, kuhu kuulusid ka Eesti Maaülikooli teadlased, avaldas arukase genoomuuringu tulemused. Kaskede loodusliku kohanemismehhanismi mõistmine lisab uusi teadmisi geenitehnoloogiasse ning metsade biotehnoloogiasse, loe lähemalt siit.

Venekeelne kogumik Gorizontõ Estonii 2017 tutvustab Eesti loodusuurijaid

Venekeelse artiklikogumiku Gorizontõ Estonii äsja ilmunud 2017. aasta number on pühendatud looduse uurimisele Eestimaal kolme viimase sajandi vältel. Vaatluse all on siin tegutsenud maailmakuulsad loodusteadlased, nende elu, teadustöö ja avastused, ülikooli ja teaduslike instituutidega seotud uurimisjaamad, seltsid ja ühingud ning praegu Eestis tegutsevad teaduse tippkeskused, loe edasi siit.

Kas porganditele lauldes hakkavad nad kiiremini kasvama?

Ülo Niinemets avaldab arvamust sellest, kas porganipeenra kõrval laulmine paneb porgandid kiiremini kasvama, loe lähemalt siit

Teadlased üritavad alvarite liigirikkust taastada mükoriisaseente abil

Tartu ülikooli botaanikud viivad Saaremaal läbi ainulaadse katse, mille käigus proovitakse taastatud pärandkooslustel liigirikkust suurendada mükoriisaseente abil.

Tanel Vahter intervjuu ajalehele Saarte Hääl, loe lähemalt siit.

Tulevikus lõhnavad toiudtaimed teisiti

„Praeguseks on identifitseeritud üle 60 000 erineva terpenoidi. Nende sisaldus on peamiseks taimede lõhna mõjutavaks teguriks,“ rääkis Eesti Maaülikooli doktorant Leila Pazouki ning lisas, et lenduvaid terpenoide ei erita mitte ainult taimede lehed, vaid ka pungad, õied, viljad ja juured, loe edasi siit.

Globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed

Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets osales uuringus, mis piltlikult öeldes heidab valgust taimeteaduses seni varjus olnud teemale – kui hästi saavad taimed hakkama kasvamisega varjutingimustes. Uuringust selgus, et globaalsete kliimamudelite aluseks olevad andmed on ebatäpsed ning andmestik vajab seetõttu üle vaatamist. Loe edasi

Põllumajanduspoliitika ei suuda pidurdada elurikkuse hüvede kadu

Uuringust, kus oslesid tippkeskuse teadlased Tsipe Aavik ja Jaan Liira Tartu Ülikoolist, loe lähemalt siit

Leila Pazouki filosoofiadoktori väitekirja kaitsmine

Leila Pazouki filosoofiadoktori väitekirja kaitsmine 17. jaanuaril 2017 kell 13.15 tuleb ruumis Kreutzwaldi 5-2A1 kaitsmisele põllumajanduse õppekava doktorandi Leila Pazouki (CV) väitekiri “ Emission, gene regulation and function of terpenoids in tomato (Solanum lycopersicum) and yarrow (Achillea millefolium). Terpenoidide emissooni füsioloogilised ja molekulaarsed kontrollmehhanismid tomati (Solanum lycopersicum) ja h. raudrohu (Achillea millefolium) näidetel“ filosoofiadoktori kraadi taotlemiseks põllumajanduse erialal. Doktoritöö juhendajad on professor Ülo Niinemets Oponent: Prof. Dr. Jörg-Peter Schnitzler, (German Research Center for Environmental Health)

Dissertatsiooniga saab tutvuda EMÜ ja TÜ raamatukogus.

Samuti EMÜ raamatukogu digitaalarhiivi DSpace vahendusel