• EST
  • Eng
  • EST
  • Eng

Andmete haldamine ja analüüs

Tippkeskuse EcolChange metodoloogiline teenistus – Andmete haldamine ja analüüs

Tippkeskus EcolChange järgib parimat andmete hoiustamise ja analüüsi praktikat. Läbipaistev ja korrektne analüüs on ökoloogiliste andmete puhul eriti tähtis, kuna andmed on tihti väga keeruka olemusega tänu multikollineaarsusele, ruumilisele ja fülogeneetilisele autokorrelatsioonile ja andmete ebaühtlusele.

EcolChange pakub oma liikmetele statistilist konsultatsiooni – teid aitavad konkreetseid meetodeid hästi valdavad kolleegid. Konsultatsioone koordineerib teadur PhD Guillermo Bueno, kes töötab Tartu Ülikooli taimeökoloogia töögrupis. G.Bueno kas annab ise nõu huvipakkuvas küsimuses või suunab abiküsija sobiva kvalifikatsiooniga spetsialisti juurde. Statistilise konsultandi poolt ostutatud abi võiks ära märkida tema osalusel valminud teadusartikli tänusõnades. Kui küsimuse lahendamine nõuab laialdasemat koostööd, soovitame konsultant võtta teadusartikli kaasautoriks.      

Lisaks organiseerib metodoloogiline teenistus seminare, kus tutvustatakse andmete haldamisega seotud tehnikaid ja statistilisi meetodeid.

Kõik tippkeskuse EcolChange liikmed, kes on huvitatud andmete haldamise ja statistiliste meetodite kasutamisega seotud konsultatsioonist on lahkesti palutud kontakteeruma Guillermo Bueno’ga aadressil   

carlos.guillermo.bueno.gonzalez@ut.ee .